Alanya Saç Ekimi

Sakal Ekimi Alanya Antalya

Sakal ekimi, günümüzde erkekler için en az saç kadar önemli bir aksesuardır. Erkek için sakalın varlığı oldukça önemlidir. Bugün dünyanın hemen hemen bütün ülkelerinde sakal erkekliğin sembolü olarak görülmektedir. Erkek sakal bırakmasa bile varlığı ona bir güç ve karizma katmaktadır.

Kadınların bir erkekte dikkat ettiği en önemli kriterlerden biri şüphesiz sakaldır. Kadınlar üzerinde yapılan neredeyse tüm anketlerde aynı sonucun çıkması tesadüf olmasa gerek. Çünkü sakal erkeğe erkeksi bir görünüm ve hava katmaktadır. Bu yüzden günümüzde çeşitli sebeplerden dolayı sakalı çıkmayan veya sakal kayıpları yaşayan erkekler sorun yaşamaktadır. Ciddi anlamda sosyal ve psikolojik sıkıntılar çekmektedir.

Köselik neden olur?

Sakal Ekimi Alanya AntalyaKöselik için çeşitli sebepler sıralamak mümkün olsa da bunun en önemli 2 nedeni vardır. Birincisi, sakal bölgesindeki kıl köklerini besleyen hormonun eksikliği, ikincisi ise sakal bölgesinde gelişecek kıl kökünün olmamasıdır. Köselik hormon eksikliğinden ya da yokluğundan da kaynaklanmaktadır. Hormon tedavisi ile sakalların tekrar çıkması mümkündür ancak her hasta için sonuçlar aynı oranda başarılı değildir.

Sakal bölgesinde kıl kökü yoksa ilaçla tedavi kesinlikle mümkün değildir. Saç, sakal, bıyık olmayan bir bölgede yeni bir kıl çıkarmanın bilinen bir tedavi yöntemi yoktur. Bu anlamda sakal çıkardığını iddia eden ürünlerin hepsi ticari kaygılarla beslenen bir aldatmacadan başka birşey değildir.

Köselik tedavisi ve Alanya’da Sakal Ekimi

Köselik tedavisinde veya yanık izi, yara izi, ameliyat izi ve saçkıran gibi çeşitli sebeplere bağlı sakal kayıpları da olmaktadır. Bu sorun için en doğal ve kalıcı tedavi yöntemi sakal ekimidir. Sakal ekimi operasyonunda genetik olarak saçların en az döküldüğü iki kulak arasındaki veya ense bölgesinden alınan saç kökleri, sakal bölgesinde belirlenen alana doğru açılarla yerleştirilir.

Sakal ekimi işlemi teknik olarak saç ekimi işlemine çok benzese de ayrıntıların önemi büyüktür. Bu yüzden sakal ekimi operasyonları daha büyük bir titizlik ve incelik gerektirir. Saçlar genel olarak tek yöne doğru ekilmektedir. Sakallar ise 30-40 derecelik açılarla, ekim yapılan bölgedeki kıl köklerine paralel şekilde yerleştirilmelidir. Mümkün olan en doğal sonuçların elde edilmesi için sakal bölgesinde kanal açılmalıdır. Bu işlem çok dikkatli yapılmalıdır.

Sakal ekimi operasyonlarında ihtiyaç duyulan greft sayısı sakal bölgesinin durumuna ve kişinin isteğine bağlı olarak değişmektedir. Seyrek sakal sorunu yaşayan bir kişi için 2000 greft yeterli olmaktadır. Tam köselik sorunu yaşayan bir kişi için yaklaşık 5000 greft gerekmektedir. FUE yöntemi ile yapılan sakal ekimi kesin ve kalıcı bir tedavi yöntemidir.