Alanya Saç Ekimi

Bıyık Ekimi Alanya Antalya

Bıyık Ekimi Antalya Alanya

Erkeklerde bıyık bölgesi olarak bilinen üst dudağın üzerinde kıl çıkmaması ya da yaralanmalar, yanıklar veya çeşitli rahatsızlıklardan dolayı mecvut kıl köklerinin kaybedilmesi durumunda en kesin ve kalıcı tedavi yöntem bıyık ekimi uygulamaktır.

Bıyık bölgesine ekilecek saç kökleri aynı saç ekimi işleminde olduğu gibi yapılmaktadır. İki kulak arasındaki bölgeden veya ense bölgesinden alınır. Saç köklerinin alımı ve yerleştirilmesi işleminde FUE yöntemi kullanılır. Cerrahi mikro motorlarla kişinin ense bölgesinden alınan saç kökleri, bıyık bölgesinde açılan kanallara ince uçlu pensetlerle tek tek yerleştirilmektedir.

Bıyık Ekimi Operasyonu Alanya Antalya

Bıyık Ekimi Operasyonu Alanya AntalyaBu tip operasyonlarda dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri saç köklerinin bıyık bölgesine yerleştirilme işlemidir. Saç köklerinin birbirine çok yakın ekilmesi köklerin beslenmesini engellenebilmektedir. Bu yüzden bıyık ekimi sıklığı saç köklerinin beslenebileceği şekilde olmalıdır. Ekilen saç kökleri daha önce mevcut olan genetik özelliklerini korumaktadır. Başlarda saç gibi hızlı uzamaya devam ederler. Daha sonra bıyık bölgesine uyum sağlayan saç kökleri normal bıyık formuna kavuşur.

Operasyon Sonrası

Kişinin bıyık bölgesinde yara izi, ameliyat izi, yanık izi veya bıyık dökülmesine bağlı seyrelmeler olmaktadır. Bu sorun için de bıyık bölgesine ekim yaptırarak doğal ve estetik bir görünüme kavuşmak mümkündür. Bu noktada FUE yöntemi oldukça önemlidir. Saç köklerinin yerleştirileceği kanalların açılmasında kullanılan lateral slit tekniği mümkün olmaktadır. En doğal görünümü sağlamakta ve operasyon sonrasında hiçbir iz bırakmamaktadır. Operasyonda saç ekiminde olduğu gibi yüz bölgesine lokal anestezi yapılmaktadır.  İşlem sırasında veya sonrasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmemektedir.

Genel olarak hiç bıyığı bir kişiye yaklaşık 1000 greft bıyık ekimi yeterli olabilmektedir. Eğer kişi daha sık bıyık istiyorsa, ekilen saç köklerinin beslenmesini engellemeyecek şekilde mümkün olan en yüksek greft sayısı belirlenmekte ve işlem yapılmaktadır. Bıyıklara yapılan ekim operasyonları ihtiyaç duyulan greft sayısına bağlı olarak 3-5 saat arasında sürmektedir.