Alanya Saç Ekimi

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır

Kaş Ekimi Alanya Antalya

Kaşlar gözlerdeki anlamı ve estetik açıdan yüz güzelliğini ortaya çıkaran önemli parçalardır. Aynı zamanda kişinin duygularını, düşüncelerini ifade ederken kullandığı jest ve mimiklerden bir tanesidir. Saç, sakal gibi kaşlar da çeşitli travmalar, kazalar, yanıklar ve cilt hastalıkları gibi nedenlerden kaybedilmektedir. Fİrmamız tarafından Kaş ekimi Alanya ve Antalya merkezli yapılmaktadır.

Kaş EkimiAynı zamanda moda trendleri kaşlar üzerinde de çok etkili olmaktadır. Özellikle kadınlarda kaşların trendlere bağlı olarak çok sık şekillendirilmesi, sıkça alınması ve kozmetik ürünlere maruz kalması çok sık olmaktadır. Bu yüzden kaşlar zaman içinde zarar görmekte, incelmekte ve dökülmektedir.

Sistematik hastalıklara bağlı kaş dökülmeleri, travmalar, ameliyatlar, kazalar, yanıklar ve cilt rahatsızlıklarından dolayı kaybedilmiş kaşlara tekrar sahip olmak için en etkili yöntemlerden biri kaş ekimidir. Kaş ekimi de tıpkı saç ekimi gibi iki kulak arasındaki bölgeden veya ense bölgesinden alınan saç köklerinin ihtiyaç duyulan alana yerleştirilmesi işlemidir. Kısaca kaş ekimi operasyonlarında kaşa verilecek şekil, yüzün anatomik bütünlüğünü bozmayacak şekilde olmalıdır. Aynı zamanda kişinin istekleri doğrultusunda ortak bir noktada buluşularak çizilmektedir.

Kaş ekim süreci

Bu süreci muadili olan saç ekimi ile karşılaştıralım. Kaş ekimi, saç ekimine göre oldukça kısa süren bir işlemdir. Böyle olmasına karşın büyük bir dikkat ve titizlik gerektirmektedir. Bu noktada işlemi yapacak uzmanın alanında deneyimli olması çok önemlidir. Doğal ve estetik bir sonuç için tecrübe olmazsa olmazdır. Saçlar genellikle tek yöne doğru uzarken kaşlarda durum farklıdır. Kaşların açısı ve yönü 3 ayrı bölgede değişiklik göstermektedir. Kaşlar burna yakın kısımda 90 derecelik bir açıyla çıkmaktadır. Ortaya doğru geldiğinde gözlere paralel şekilde devam eder ve şakaklara doğru hafifçe aşağı yönlenmektedir. Bu yüzden donör bölgeden alınan saç köklerinin uygun açılarla yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu yüzden kaş ekimi işleminin başarısı için bu çok önemlidir.

Kaş ekimi nasıl yapılır?

Kaş ekimi operasyonun teknik olarak saç ekiminden hiçbir farkı yoktur diyebiliriz. FUE yöntemi ile yapılan kaş ekiminde donör bölgeden mikro motorlarla alınan saç kökleri ince uçlu pensetlerle kaşlara tek tek ve uygun açılarla yerleştirilir. Yaklaşık 1-2 saat süren kaş ekimi işlemi lokal anestezi ile yapılmaktadır. Kişi işlem sırasında veya sonrasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Hastalar operasyondan sonra taburcu olup günlük hayatına kaldığı yerden devam etmektedir.

Operasyondan sonra kaş bölgesinde oluşacak kızarıklıklar ve kabuklanmalar ilk bir haftadan sonra yavaş yavaş geçmektedir. İlk 2 haftalık süreçte ise havuza, denize, saunaya girilmemeli, kaşlar aşırı güneş ve yağmur gibi faktörlerden korunmalıdır. Ekilen kaşlar 3. aydan itibaren çıkmaya başlar. 8. aydan sonra ekilen kaşların büyük bir kısmı çıkmış olur ve 1 senenin sonunda kaşlar son şeklini alır.