Alanya Saç Ekimi

FUT Yöntemi ile Saç Ekimi Alanya Antalya

FUT Yöntemi ile Saç Ekimi Alanya Antalya

FUT yöntemi ile saç ekiminde hastanın iki kulak arasındaki bölgeden veya ense bölgesinden uzun bir şerit şeklinde kesilerek alınan saç derisi mikroskoplar altında birli, ikili veya üçlü saç kökleri içeren foliküler ünitelere ayrılır. Daha sonra ayrıştırılan saç kökleri ince uçlu pensetlerle saç kaybı yaşanan bölgeye aktarılmaktadır. Yani ekim yapılacak bölgede açılan kanallara kökler yerleştirilmektedir.

FUT yöntemi ile FUE yöntemi arasındaki farklar

FUT Yöntemi ile Saç EkimiFUT ve FUE yöntemi arasındaki en belirgin özellik saç köklerinin alınma işlemidir. FUE yönteminde saç kökleri hastanın ense bölgesinden mikto motorlarla alınmaktadır. FUE yönteminde ise bu kökler cerrahi bir operasyonla alınır. Ense bölgesindeki saç derisi 2-3 cm genişliğinde 10-20 cm uzunluğunda bir şerit halinde kesilmektedir. Saç köklerinin alınma işleminden sonraki süreç her iki yöntemde de aynı şekilde devam eder.

FUT yöntemi geçtiğimiz senelerde en çok tercih edilen saç ekimi yöntemlerinden birisiydi. Son yıllarda ise teknolojinin de ilermesiyle birlikte eski popülerliğini kaybetmiştir. Yerini günümüzün en popüler saç ekimi yöntemi olan FUE yöntemine bırakmıştır. Bu geçişin en önemli sebeplerinden biri şüphesiz FUE yönteminin daha doğal ve estetik bir görünüm sağlıyor olmasıdır. FUT yönteminde neşterle kesilen saç derisine dikişler atılmaktadır. Bu dikiş izleri çoğu hastada kalıcı olmakta ve kısa bir saç modeli kullanımını engellemektedir. Bugün FUT yöntemi ile saç ektiren birçok hastanın ense bölgesinde operasyon izlerini görmek mümkündür.

Hangi yöntem tercih edilmeli!

FUT yöntemi işlem süresi olarak FUE yönteminden daha kısa sürmektedir. Buna rağmen saç kaybını kapatmak için gereken greft sayısını elde etmek mümkün değildir. Çünkü bunun için hastanın ense bölgesinden daha geniş ve uzun şeritler almak gerekir. Bu da ense bölgesinde çok az saç kalmasına ve çok kötü bir görüntü oluşmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda operasyon sonrası da hastalar için oldukça sıkıntılı bir dönemdir. Operasyondan sonra 1-2 hafta süre ile dinlenmek gerekmektedir. Bu süreçte dikişlerin açılmamasına azami dikkat etmek gerekir. Bölgesel duyu kayıpları ilk birkaç hafta içinde geçse de birçok hastada aylar boyunca sürebilmektedir.

Alanya Saç Ekimi merkezi olarak saç ekimi işlemlerinde oldukça kanlı bir operasyon olan ve estetik açıdan doğal bir görünüme kavuşmanın mümkün olmadığı FUT yöntemini uygulamıyoruz. Saç ekiminde başarının sırrı sadece saç kaybı yaşanan bölgede sıkılaştırma yapmak değildir. Bu işlemin son derece doğal olması ve hastanın saç ekimi yaptırdığının farkedilmemesidir.