Alanya Saç Ekimi

PRP Tedavisi nedir

PRP Tedavisi Alanya Antalya

PRP TedavisiSaç derisine uygulanan PRP tedavisi (Platelet Rich Plasma), kişinin kendi kanındaki materyallerin kullanılmasıyla saç dokusunun ve içindeki zarar görmüş, yeterince beslenemeyen saç köklerinin saç köklerinin onarılması, iyileştirilmesi işlemidir.

Tedavi yöntemi olarak PRP

Yaklaşık yarım saat içinde kolaylıkla uygulanabilen PRP Tedavisi, günümüzde saç dökülmesini durdurmak için kullanılan en etkili medikal tedavi yöntemlerinden biridir. Aynı zamanda Antalya’da saç ekimi işlemlerinin başarısını arttırmak için destekleyici bir tedavi yöntemi olarak da kullanılmakta ve oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.

PRP’nin amacı

PRP tedavisinde, kişinin kanından, platelet adı verilen trombositlerden elde edilen plazma ile saç dökülmesini azaltmaktır. Saç dökülmesini durdurmak ve mevcut saç köklerini güçlendirmektir. PRP işleminde kişinin kendi kanı kullanılmaktadır. Bunun için kan yoluyla bulaşan hiçbir bulaşıcı hastalık veya alerji riski bulunmamaktadır. Kısa sürede uygulanan PRP’nin iyileşme süreci de aynı şekilde çok kısadır. PRP’den sonra işlem yapılan alandaki zayıf saç kökleri beslenmeye başlar ve daha sağlıklı saç kökleri üretir.

PRP Tedavisi nasıl yapılır?

Tedavi uygulanacak kişiden 10-15 ml kan alınmaktadır. Daha sonra alınan kan santrifüje edilmelidir. Ya da yeterince beslenmeyen saç köklerinin ihtiyaç duyduğu trombositlerden bir plazma materyali elde edilmiştir. Sonuç olarak elde edilen plazma ince uçlu iğnelerle saç derisine enjekte edilmelidir. İşlemden önce bölge anestezik kremlerle uyuşturulması gerekmektedir. İşlem sırasında veya sonrasında ise herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmemektedir. Tedavi sürecinde yapılan işlemden hemen sonra kişi günlük hayatına devam edebilir.

PRP Tedavisi kimlere uygulanabilir?

Saç dökülmesi sorunu yaşayan tüm erkeklere ve kadınlara her yaşta kolaylıkla uygulanmaktadır. PRP tedavisinde etkili sonuçlara ulaşmak için en azından 4 seans gereklidir. 2-3 hatfalık seanslarla uygulanabilen PRP ile saç dökülmesi probleminizi büyük ölçüde azaltabilirsiniz. Saç köklerinizin daha iyi beslenmesini sağlayarak sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Antalya merkezli bir firma olmakla beraber Alanya dahil şehrin her bölgesinde PRP ile tedavi uygulamaktayız. Sağlık turizmine senelerdir hizmet vermekteyiz. Her türlü tedavi için bizi arayabilirsiniz. Saç ekimi, sakal ekimi ve kaş ekimi konularında uzman kadromuz size hizmet vermekten mutluluk duyacaktır. PRP tedavisi Alanya Antalya.