Alanya Saç Ekimi

FUE Yöntemi ile Saç Ekimi Alanya Antalya

FUE Yöntemi ile Saç Ekimi Alanya Antalya

Günümüzde gerek dünyada gerek ülkemizde en çok uygulanan ve mümkün olan en başarılı sonuçların alındığı FUE yöntemi (Follicular Unit Extraction), iki kulak arasındaki bölgeden veya ense bölgesinden alınan canlı saç köklerinin saç kaybı yaşanan bölgelere ekilmesi, daha doğrusu nakledilmesi işlemidir.

FUE Yöntemi Hakkında

Alanya Saç Ekimi, Alanya FUE Saç Ekimi FUE YöntemiSaç ektirme operasyonlarında kullanılan diğer bir metod olan FUT yöntemidir. Bu yöntemde saç kökleri cerrahi operasyonla alınmaktadır. FUE yönteminde saç kökleri tek tek çıkarılmaktadır. Saç köklerinin alındığı donör bölgede neşter kullanılmamaktadır. Bölgeye dikiş atılmamaktadır. En önemlisi ise operasyondan sonra bölgede herhangi bir iz kalmamasıdır.  Hasta operasyondan hemen sonra belli noktalara dikkat etmek şartıyla günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

FUE yöntemi ile FUT yöntemi arasındaki farklar

FUT yöntemi ile yapılan saç ekimi işlemlerinde donör bölgede neşter kullanıldığı için dikiş atılmaktadır. Bu yüzden daha sonra bir şerit şeklinde dikiş izleri kalmaktadır. Özellikle kısa saç kullanmayı seven kişiler için FUE yöntemi tercih edilmelidir. Estetik ve doğal bir görünüm açısından oldukça önemlidir. FUT yöntemi ile yapılan saç ekimi işlemlerinde hastanın kısa bir saç modeli kullanması, hem saç ekimi yaptırdığının belli olması, hem de operasyon izleri sebebiyle fiziksel olarak rahatsız edici bir durumdur.

Bunun dışında bölgesel saç kayıpları ve yanık izi tedavileri için de FUE yöntemi en çok tercih edilen yöntemdir. Çünkü sonuçlar %100 doğaldır. Saç ekiminde doğal sonuçlar elde etmek en az kaybedilen saçları geri kazanmak kadar önemlidir. Saç ekiminden sonra doğal bir görünüm elde edilmemişse hasta kötü hissetmektedir. Ama sabrederse yeniden eski günlerine dönmektedir. Günümüzde uzman doktorlar tarafından yapılmayan saç ekimi operasyonları yüzünden hastalar mağdur olmaktadır. Yeniden düzeltme operasyonları yaptırmak zorunda kalmaktadır. Bu süreç içinde hem maddi hem manevi anlamda kayıplar yaşamaktadır. Bu noktada FUE yöntemi ve alanında uzman bir ekip başarının sırrıdır.

FUE yöntemi ile saç ekimi nasıl yapılmaktadır?

FUE yöntemi ile saç ekimi işleminde önce saç analizi yapılmaktadır. İhtiyaç duyulan greft sayısına karar verilmektedir. Daha sonra saç çizgisi ve ekim yapılacak alan çizilmekte ve hastanın saçları traş edilmektedir. Kafa bölgesine lokal anestezi işlemi uygulanır. Genetik olarak saç dökülmesinin en az yaşandığı hatta birçok erkekte hiç yaşanmadığı iki kulak arasındaki bölgeden veya ense bölgesinden cerrahi mikro motorlar kullanılarak greftler alınır. Alınan greftler lateral slit yöntemi ile açılan kanallara eklenmektedir. Bu işlem ince uçlu pensetlerle tek tek yerleştirilmektedir.

Son Sözler

İşlemden önce kafa bölgesine lokal anestezi uygulandığı için hasta işlem sırasında veya sonrasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Hasta operasyondan sonra taburcu edilmektedir.